LÉTÁNÍ S DRONEM
PRO ZÁBAVU

Pokud chceš s dronem létat pouze pro zábavu, vybírej z kurzů v této kategorii. Připravíme tě na zkoušky, které budeš skládat před Úřadem pro civilní letectví, naučíme tě ovládat dron a také pro tebe máme připravené kurzy, kde si vyzkoušíš jak v různých situacích s dronem natočit pěkné video, FPV závody a mnoho dalšího!

Často kladené
otázky

Jak mám vůbec začít? Nikdy jsem s dronem neletěl a zatím ani žádného nevlastním.

Začátky jsou vetšinou těžké. Ne však u nás! Pokud jsi dronař-začátečník, nejspíš ani nevíš, jaký dron budeš potřebovat. To vůbec nevadí. Přijď k nám, teoretický i praktický výcvik absolvuješ s našimi drony a pak není nic jednoduššího, než si půjčit více dronů od našich partnerů a určitě si najdeš model, který je pro tebe vhodný. Neváhej se také kdykoli zeptat kteréhokoli z našich instruktorů, moc rádi si s tebou o létání popovídají a doporučí co a jak.

Kdy je nejlepší čas začít?

Včera bylo pozdě! Létání s drony lze samozřejmě praktikovat celoročně, v zimě je však potřeba počítat s kratší výdrží baterie.

Slyšel jsem, že se od 31. prosince 2020 změnila legislativa, jak mě to ovlivní?

Od 31. prosince 2020 začala platit nová evropská legislativa, která má za cíl jednotnou regulaci napříč státy EU. Pokud již máš dronní piloťák "po staru", automaticky se jeho platnost prodloužila do konce roku 2022. Je otázkou, jak bude probíhat konverze - buď se vymění kus za kus, či bude třeba složit nové zkoušky. To zatím není úplně jasné. Nová legislativa je stále v přípravě a průběžně se upravuje tak, aby reflektovala situaci na trhu.

Proč si vybrat zrovna Dronoškolu k získání piloťáku na dron?

Protože jsme jediná oficiální letecká škola v ČR, která poskytuje výcviky i na drony. Jednoduše instruktoři, kteří učí skutečné piloty budou učit i tebe. To oceňují i lídři na českém trhu s leteckými pracemi s drony a naši absolventi u nich mají otevřené dveře.

Základní pilotní výcvik - kategorie "OPEN"

Toto by měl být první krok každého správného pilota dronu. Tento kurz tě připraví na online zkoušky na ÚCL pro získání OPEN A1/A3. Na výběr je buď online kurz v našem e-learningu z pohodlí domova nebo prezenční u nás na učebně.

Kurz pokročilé pilotáže

Součástí tohoto kurzu bude nácvik nestandardních situací, akrobacie a také si pro hlubší pochopení chování létajících zařízení vyzkoušíte i letadlo s pevnými nosnými plochami. Tento kurz je vhodný i jako víkendový zážitek!

Natáčejte úžasná videa!

Koupil sis dron a chceš ho využít pro natáčení krásných záběrů? Workshop obsahuje vše co potřebuješ k pořízení pěkného videa (nejen) pomocí dronu. Dozvíš se něco málo z teorie a kompozice od lidí z mediální branže, samozřejmě potrénujeme techniku létání a na závěr pomůžeme s procesem tvorby videa.

Kurz závodění s drony

Skvělý workshop, na kterém se dozvíš od skutečných závodníků jak sestavit nejlepší závodní FPV dron pro tvoje potřeby, získáš praktické dovednosti FPV létání, potrénuješ uvnitř i venku, vyzkoušíš si závod pro zábavu a prozradíme ti, jak to na závodech chodí.

Nemáš svůj dron?

Chceš začít létat a nemáš svůj vlastní dron? Nevadí, máme spoustu školních prověřených dronů, které si u nás můžeš vyzkoušet.

Profesionální letecká škola

Jsme skutečná letecká škola. Od nás budeš odcházet se znalostmi na úrovni skutečných pilotů letadel či vrtulníků.
Jsme navíc akreditování Úřadem pro civilní letectví (CZ.DTO.109)

Skuteční piloti

Teorií i praxí tě provedou skuteční piloti. K létání s velkými letadly už je to od nás pak jen malý krůček.

PŘEHLED NEJBLIŽŠÍCH TERMÍNŮ

Název Datum Volných míst Cena
Rozšíření pro podkategorii A2 (online) Kdykoli online Volná místa 1 990 Kč Objednat
Základní piloťák na dron (prezenčně) Termín dle domluvy Volná místa 3 990 Kč Objednat