Létání pro zábavu

Pokud chceš s drony létat jen pro zábavu, je tato cesta pro tebe. Naučíš se jak dron ovládat, jak udělat pěkné záběry a také tě připravíme na zkoušku na ÚCL.
vybrat

Profesionální létání

Pokud se chceš živit létáním s drony, máme pro tebe komplexní sadu kurzů, kde se dozvíš vždy "něco navíc" od skutečných pilotů. Kromě průkazu Pilota UAV pro tebe zajistíme i potřebnou dokumentaci.
PŘIPRAVUJEME

Rekvalifikační kurz ("zero to hero")

Jsi, jak se říká, "létáním nepolíben" a rád by sis udělal rekvalifikaci na profesionálního pilota bezpilotního prostředku? A proč se rekvalifikovat u nás? Teoretická příprava jako u pilotů velkých letadel, simulátor ve virtuální realitě HOT, vyzkoušíš si fotogrammetrii, úpravu fotek a spoustu dalšího!
Pokud navíc splníš kritéria*, tento kurz ti plně uhradí úřad práce!
Vybrat

Často kladené otázky

Co všechno je dron, tedy bezpilotní letadlo (UAS)?

Mezi bezpilotní letadla se řadí všechna letadla která nemají pilota na palubě - mohou být řízena na dálku nebo řízena počítačem (automaticky). Do kategorie bezpilotních letadel spadají drony, modely letadel, bezpilotní dopravní prostředky (například v arabských zemích testované letecké taxíky) a také se do budoucna počítá s bezpilotními dopravními letadly. Obecně platí, že, pokud není výslovně uvedeno jinak, na všechny tyto zařízení potřebujete "piloťák".

Koupil jsem si dron. Jak poznám, jaký "piloťák" na něj potřebuji?

Nejstručnější odpověď je: začni základním piloťákem na dron. Ten bude třeba v každém případě absolvovat. Pokud máš základní kurz v malíčku, čti dále.

Spíše než "jaký mám dron" je třeba se ptát "co s ním chci dělat". V nové dronní legislativě se (co se týče standardně prodávaných malých dronů) hodnotí míra rizika pro okolí a dle toho je provoz rozřazen do kategorií. Kategorie provozu bezpilotních letadel se dělí do tří kategorií: OPEN, SPECIFIC a CERTIFIED. Kategorie OPEN se dělí do tří podkategorií A1, A2 a A3 podle hmotnosti a vzdálenosti od lidí ve které chcete létat. Všechny tyto kategorie provozu potřebují "piloťák". Piloťák nepotřebujete, pokud létáte s tzv. "velmi lehkým dronem" - zjednodušeně na drony které váží méně než 250g. Více informací naleznete v našem stručném přehledu do začátku.

Jsem klasický letecký modelář. Týká se mě také "piloťák"?

Ano i ne. Od 31. prosince 2020 spadají modely letadel také do kategorie bezpilotních letadel. Vztahují se na ně tedy stejná pravidla jako na drony. Letečtí modeláři mají tři možnosti: 1) stát se součástí schváleného modelářského klubu či asociace která má vypracované interní předpisy (podívejte se na náš kurz letecké legislativy), nebo 2) lze využít speciální vyhrazené zóny, kde platí speciální pravidla pro provoz (s největší pravděpodobností zde nebude potřeba licence), nebo 3) provozovat model v kategoriích OPEN, SPECIFIC či CERTIFIED (s největší pravděpodobností se Vás bude týkat kategorie OPEN - A3).

TABULKA KURZŮ

TOP KURZY A ZÁŽITKY

zÁKLADNÍ PILOŤÁK NA DRON (OPEN A1/A3)

Toto by měl být první krok každého správného dronaře. Připravíme tě na teorii na ÚCL, naučíme, jak drona nerozbít hned na začátku a také pomůžeme se všemi náležitostmi do začátku. Na závěr přidáme pár tipů, jak se nedostat do průšvihu a co dělat, když už se do něj náhodou dostaneš.
VÍCE INFORMACÍ

ROZŠÍŘENÍ OPEN A2

Toto rozšíření tě opravňuje létat v blízkosti osob s běžnými drony typu DJI Mavic Air 2. Pokud plánuješ s dronem natáčet i něco jiného než sebe a hezké krajiny, rozhodně rozšíření pro podkategorii A2 potřebuješ!
Více informací

Kurz letecké komunikace (OFL)

Po tomhle kurzu se z tebe stane skutečný pilot rovnocený velkým pilotům. Pod vedením zkušeného dopravního pilota ve skupince potrénuješ, jak se domluvit vysílačkou s ostatními letadly. To se ti bude hodit zejména pokud budeš chtít létat v okolí letišť. Kurz tě připraví na zkoušky na Českém telekomunikačním úřadě.
více informací

Pilotem fpv dronu na zkoušku

Zažij ten pocit, když se řítíš vzduchem rychlostí až 120 kilometrů za hodinu! Pohled vyhrazený pro orly, piloty letadel... a piloty FPV dronů. S brýlemi na virtuální realitu se ti spolehlivě zamotá hlava!
VÍCE INFORMACÍ
KATEGORIE PROVOZU

Kategorie "OPEN"

Kategorie OPEN zahrnuje standardní provoz vyhodnocený jako nejméně rizikový. Pokud budeš létat s malými drony nebo mimo osoby či zástavbu, podívej se sem.
VÍCE INFORMACÍ

Kategorie "SPECIFIC"

Většina činností co nespadá do kategorie OPEN, patří do kategorie SPECIFIC. Mimo licence je třeba provoz schválit od ÚCL. Tady najdeš kurzy pro získání oprávnění k provozu, provádění SORA a další.
Více informací

Kategorie "CERTIFIED"

Do této kategorie spadá veškerý provoz vyhodnocený jako velmi rizikový: zejména transport lidí či nebezpečného zboží. Vyžaduje se zde certifikace pilota i zařízení. V těchto kurzech tě proženeme nezbytnou teorií a praxí a přidáme mnoho navíc!
připravujeme
PILOTNÍ DOVEDNOSTI

pokročilá pilotáž

Součástí tohoto kurzu bude nácvik nestandardních situací, akrobacie a také si pro hlubší pochopení chování létajících zařízení vyzkoušíš i letadlo s pevnými nosnými plochami. Tento kurz je vhodný i jako víkendový zážitek!
více informací

závody s drony

Skvělý workshop, na kterém se dozvíš od skutečných závodníků, jak sestavit nejlepší závodní FPV dron, získáš praktické dovednosti FPV létání, potrénuješ uvnitř i venku, vyzkoušíš si závod pro zábavu a prozradíme ti, jak to na závodech chodí.
více informací

fpv létání

Na tomto kurzu se naučíš základ FPV létání, jaká pravidla se na FPV létání vztahují a také se naučíš efektivně komunikovat s parťákem. Zároveň si vyzkoušíš, jak asi bude fungovat CERTIFIED létání v budoucnosti - náš speciální plně pohyblivý pilotní modul díky kterému budeš se svým dronem výjimečně propojen.
připravujeme

Zimní školení pilotů dronů

Zimní školení je každoročně očekávaná událost v životě každého pilota. V první řadě je to společenská akce, kde si popovídáte s lidmi se stejnými zájmy. Co se týče praktické využitelnosti, probírají se vždy novinky v legislativě, letecké nehody a sdílejí zkušenosti. V roce 2021 nás čeká spousta novinek, proto doporučujeme účast. Těšíme se!
VÍCE INFORMACÍ
LETECKÉ PRÁCE

FOTOGRAMMETRIE

Kurz tě provede teorií metody zpracování 3D modelu ze statických snímků zvané fotogrammetrie. Napřed trocha matematiky/geometrie na úvod s názornou ukázkou a pak přejdeme k praxi - naskenujeme pomocí dronu kus terénu a objekt a následně z pořízených snímků na PC zrekonstruujeme 3D model.
připravujeme

NATÁČENÍ KRÁSNÝCH ZÁBĚRŮ

Koupil sis dron a chceš s ním natáčet krásná videa? Workshop obsahuje vše, co potřebuješ k pořízení pěkného videa (nejen) pomocí dronu. Dozvíš se něco málo z teorie a kompozice od lidí z mediální branže, samozřejmě potrénujeme techniku létání a na závěr ti pomůžeme s procesem tvorby videa.
více informací

OCHRANA ZDRAVÍ A MAJETKU

S experty z oblastí ochrany osob a majetku, letecké bezpečnosti, práva a krizového managementu probereš všechny aspekty použití dronů v oblasti ochrany zdraví a majetku.
připravujeme
DOKUMENTACE /
LEGISLATIVA

Plánování provozu + ANALÝZA RIZIK / SORA

Velká část provozu dronů (pokud zrovna nelétáš na poli za domem) vyžaduje provádět analýzu rizik a následně vyhodnocená rizika minimalizovat. V tomto kurzu se dozvíš co je to SORA, jak ji provádět, a také jak se jí řídit.
Připravujeme

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Každý z nás se dříve či později dostane do situace, kdy může dojít k narušení soukromí či neoprávněného zachycení osobních údajů. Na našem semináři s advokáty s dlouholetou praxí máš perfektní příležitost probrat konkrétní případy. Zároveň si probereme různé případové studie z více úhlů pohledu.
Připravujeme

Kurz letecké komunikace (OFL)

Po tomhle kurzu se z tebe stane skutečný pilot rovnocený velkým pilotům. Pod vedením zkušeného dopravního pilota ve skupince potrénuješ, jak se domluvit vysílačkou s ostatními letadly. To se ti bude hodit zejména pokud budeš chtít létat v okolí letišť. Kurz tě připraví na zkoušky na Českém telekomunikačním úřadě.
více informací
magic-wandinboxgraduation-hatcalendar-fullquestion-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram